Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko regulowane do pracy na stojąco?

0
Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko regulowane do pracy na stojąco?

Spędzasz za dużo czasu w pozycji siedzącej i już zdążyłeś zauważyć negatywne skutki nadmiernego obciążania kręgosłupa? Bóle pleców, karku oraz szyi są najczęściej wymieniane jako negatywne skutki długotrwałego utrzymywania ciała w nieprawidłowej pozycji, które przecież w naturalny sposób przystosowane jest do przebywania w ruchu. Pracujący na co dzień przy komputerze czują się skazani na realizowanie obowiązków zawodowych w fotelu, za blatem biurka. Niesłusznie! Na rynku dostępne są ergonomiczne rozwiązania, które pozwolą na utrzymywanie pozycji stojącej w trakcie produktywnego wykonywania zadań. Jeśli pragniesz zadbać o kondycję swojego kręgosłupa, zmieniając dotychczasowe podejście do pracy, zdecyduj się na wciąż zyskujące na popularności ergonomiczne, regulowane meble przeznaczone do pracy na stojąco.

Ergonomiczne biurka regulowane do biura w domu - dlaczego warto z nich korzystać?

Najważniejszy argument, czyli utrzymanie prawidłowej postawy ciała w ciągu całego dnia, z pewnością przekonuje wielu na zdecydowanie się na nowy model pracy przy komputerze. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju regulowane biurka ergonomiczne przynoszą użytkownikom również inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, iż wypełnianie obowiązków w pozycji stojącej sprzyja zwiększaniu wydajności realizowanej pracy. Nikogo nie powinno zdziwić, że korzystający z regulowanych mebli są zdecydowanie bardziej skoncentrowani oraz zmotywowani do wykonania zadań. Pozycja stojąca nie rozleniwia tak, jak siedzenie w fotelu. Zwiększona aktywność i pobudzone krążenie krwi powodują, że obowiązki wypełniane są znacznie szybciej niż zwykle.

Oszczędne i ergonomiczne stanowisko pracy

Dla wielu osób istotny może być również aspekt finansowy. Ergonomiczne, regulowane biurka przeznaczone do pracy na stojąco z oczywistych względów nie wymagają stosowania profesjonalnego fotela, który bywa dość kosztowny. Możesz wyposażyć swoje domowe biuro w wygodny, wysoki stołek obrotowy lub pozostawić stanowisko bez jakiegokolwiek siedziska. Jeżeli priorytetem dla Ciebie jest nie tylko zdrowie czy produktywność pracy, ale pragniesz również zaoszczędzić na dodatkowych zakupach, nie wahaj się ani chwili i wybierz jedno z oferowanych przez firmę Cooldesk regulowanych biurek, które zapewnią ergonomiczne warunki w Twoim domowym gabinecie.

Zakres regulacji biurka do pracy na stojąco

Najważniejszy podczas korzystania z tego rodzaju biurek jest komfort użytkownika, niezależnie od jego wzrostu. Z tego powodu podczas zakupów zwróćmy uwagę przede wszystkim na zakres regulacji ergonomicznego mebla. Warto, aby blat mógł być ustawiony na poziomie od ok. 70 cm do 120 cm, mierząc wysokość od podłogi. Tak szeroki zakres pozwoli nam na praktyczne wykorzystanie ergonomicznego mebla w zależności od aktualnej potrzeby. Istotne jest, aby blat ustawić na takiej wysokości, aby oparte o niego łokcie znajdowały się pod kątem 90°C względem tej powierzchni.

Zmiana wysokości? To naprawdę proste!

Zastanówmy się również, czy jego konstrukcja umożliwia płynną regulację poziomu blatu, bez konieczności odrywania się od obowiązków na dłuższy czas. Zmiana wysokości nie powinna wymagać od nas więcej niż wykonania kilku szybkich ruchów. Zwróćmy uwagę na to, czy blat ma optymalną wielkość, pozwalającą na swobodne rozmieszczenie komputera, monitora oraz wszelkich akcesoriów, które są nam niezbędne podczas realizacji codziennych obowiązków zawodowych. Sprawdźmy, czy możliwe będzie swobodne korzystanie ze wszystkich przedmiotów, a także wygodne oparcie łokci i rąk.

Nowoczesny home office w zasięgu ręki

Istotne jest także, by regulowane biurko do pracy na stojąco wyróżniało się nowoczesnym i dopracowanym w najmniejszym detalu designem. Wybierzmy taki mebel z wysokiej klasy materiałów, który idealnie wpisze się w aranżację pomieszczenia i stanie się jego centralnym punktem, przyciągającym wzrok otoczenia doskonałym wykończeniem. W ofercie naszego sklepu internetowego Cooldesk znajdują się meble w wielu wariantach kolorystycznych, które bez trudu dopasujesz do wystroju danego pomieszczenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl