Jak zadbać o kręgosłup dziecka?

0
Jak zadbać o kręgosłup dziecka?

Nasze pociechy większość czasu spędzają w pozycji siedzącej – zarówno w domu, jak i w szkolnej ławie. Wielość zadań domowych i dodatkowych zajęć sprawia, że rutyną jest siedzenie przy stole z otwartym zeszytem lub laptopem, a obecna rzeczywistość stawia przed nami dodatkowo takie problematyczne wyzwania jak nauka zdalna. Nawet rozrywka wiąże się zazwyczaj z garbieniem kręgosłupa przed ekranem – oglądaniem serialu czy graniem w grę komputerową. Mając na uwadze problemy i zagrożenia wynikające z przeciążenia kręgosłupa, wyposażenie pokoju w odpowiednie, ergonomiczne biurko z dopasowanym do niego krzesłem wydaje się kluczowym zadaniem rodzica, od którego zależeć może zdrowie i dobre samopoczucie młodej osoby.

Ergonomiczne biurko wspierające prawidłową postawę ciała

Problemy z kręgosłupem u dzieci i dorosłych są o tyle groźne, że wpływają na pracę wielu innych narządów i mogą dawać nietypowe na pierwszy rzut oka objawy: ból i zawroty głowy, migrena, drętwienie kończyn. Im później zostaną zdiagnozowane, tym trudniej je wyeliminować, dlatego tak ważna jest profilaktyka schorzeń kręgosłupa.

Choć niewinne, zwykłe biurko może spowodować wiele szkód i problemów w organizmie młodego człowieka, nie ma co panikować – wystarczy działać i zaopatrzyć swoje dziecko w ergonomiczne i dopasowane do jego potrzeb narzędzia. Należy przede wszystkim pamiętać, że takie meble powinny “rosnąć” wraz z dzieckiem, które (jak wiadomo) rośnie bardzo szybko. Większość rodziców słusznie nie wyobraża sobie cosezonowej wymiany mebli, dlatego najbardziej ekonomicznym i najzdrowszym dla kręgosłupa rozwiązaniem wydaje się inwestycja w biurko regulowane, które można indywidualnie dopasować do wzrostu dziecka. Takie stoliki często są także wyposażone w ruchome blaty, które pozwalają bez problemu pochylić konstrukcję o kilkadziesiąt stopni, dzięki czemu dziecko nie będzie się garbić.

Praca przy ergonomicznym, regulowanym biurku jest mniej męcząca i bardziej wydajna, a sumienie rodzica – zdecydowanie bardziej spokojne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl