Jak wybrać biurko regulowane dla dziecka?

0
Jak wybrać biurko regulowane dla dziecka?

Podczas zakupu mebli dla najmłodszego członka rodziny musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. W końcu wyposażenie pokoju dziecięcego musi być nie tylko praktyczne, estetyczne i wygodne, ale również ergonomiczne. Pociechy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, przez wiele godzin zajmując się nauką lub zabawą, dlatego musimy dla nich wybrać odpowiednie biurka, które zapewnią im najlepsze warunki. Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na meble z regulacją wysokości dla dzieci? Zapewniamy, że tak! Powody wyjaśniamy w poniższym artykule.

Wysokość biurka ma znaczenie

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż prawidłowa postawa dziecka podczas czytania, malowania czy odrabiania lekcji jest niezwykle istotna dla jego zdrowia. Nieprawidłowe ułożenie ciała przez długi czas może powodować rozwój wad postawy, których leczenie stanowi skomplikowany i czasochłonny proces. Aby uniknąć takich problemów, zadbajmy o odpowiednie dopasowanie mebli do pokoju najmłodszego członka rodziny. Biurko ergonomiczne dla dzieci może być regulowane, co pozwoli we właściwy sposób ustawić jego wysokość w zależności od wzrostu malucha.

Biurka z regulacją wysokości

Takie meble wyposażone są w szeroki blat, dzięki czemu pociecha ma odpowiednio dużo miejsca na rozłożenie komputera, materiałów naukowych czy szkolnych przyborów piśmienniczych. To nie tylko pole do pracy i przestrzeń na przedmioty, ale przede wszystkim miejsce, o które dziecko może wygodnie oprzeć łokcie. Ergonomiczne biurka regulowane zapewniają maluchom komfortowe warunki również dzięki wygodnym szufladom, wysuwanym półkom na klawiaturę oraz dodatkowym nadbudowom nad blatem, dającym jeszcze więcej przestrzeni.

Biurko regulowane dla dziecka – jakie wybrać?

Funkcjonalny, ergonomiczny mebel powinien być dopasowany do wzrostu i wieku malucha. Jak wszyscy dobrze wiemy, dzieci szybko rosną, dlatego warto zdecydować się na biurko z regulacją, które będzie zmieniało swoją wysokość wraz z pociechami. Będzie ono służyć im latami, nie narażając rodziców na dodatkowe koszty związane z wyposażaniem pokoju dziecięcego na nowo po roku lub dwóch.

Kiedy kupić pierwsze biurko dla malucha?

Zwykle na zakup takiego mebla decydujemy się w momencie, gdy pociecha rozpoczyna naukę szkolną. Jednak warto zainwestować w ergonomiczne biurko z regulacją wysokości znacznie wcześniej. Nawet trzylatek nie jest za mały, aby korzystać z niego w wygodny sposób podczas rysowania czy zabawy, np. masą plastyczną. Regulowany model daje pewność, że maluszek będzie mógł siedzieć za jego blatem z zachowaniem prawidłowej postawy zarówno dziś, jak i za kilka lat. Oczywiście nie zapomnijmy, aby mebel wyposażyć również w ergonomiczne krzesło z podnóżkiem, którego wysokość odpowiednio ustawimy.

Wybieramy mebel dla przedszkolaka

Sześciolatek opanowuje nowe umiejętności. Powoli zaczyna czytać i pisać, dlatego jego potrzeby są nieco inne niż młodszych dzieci. Zapewnijmy maluchowi odpowiednio dużo przestrzeni, aby mógł swobodnie rozłożyć rysunki i czytanki. Doskonałą decyzją może być wybór ergonomicznego mebla z pochylanym blatem, który ułatwi przedszkolakowi korzystanie z książeczek.

Biurko z regulacją wysokości dla dziecka szkolnego

Pierwszoklasista oraz starsi uczniowie spędzają w pozycji siedzącej sporo czasu, a także dysponują dużą liczbą przedmiotów, które muszą być umieszczone na blacie. Regulowany mebel dla pociech w wieku szkolnym powinien mieć wygodną przestrzeń do pracy, dlatego najlepiej wybrać taki, który ma blat o wymiarach np. 95 x 66 cm lub większym. Musi zapewniać nie tylko odpowiednio dużo miejsca na komputer, książki czy przybory, ale również gwarantować, że uczeń będzie oddalony od ekranu monitora o co najmniej 50 cm.

Dopasowane do wystroju

Oczywiście wysokość mebla to niejedyny aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Równie ważne jest dobranie odpowiedniego modelu w zależności od aranżacji pomieszczenia. Możliwości wyboru mamy naprawdę wiele, gdyż producenci przygotowali warianty w różnorodnych kolorach oraz stylach wykończenia - zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Poznajmy także zdanie naszej pociechy, ponieważ to właśnie ona ma czuć się jak najlepiej w swoim własnym kąciku do nauki i zabawy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl