Blog o ergonomicznych meblach

Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko regulowane do pracy na stojąco? 0
Na co zwrócić uwagę, wybierając biurko regulowane do pracy na stojąco?

Spędzasz za dużo czasu w pozycji siedzącej i już zdążyłeś zauważyć negatywne skutki nadmiernego obciążania kręgosłupa? Bóle pleców, karku oraz szyi są najczęściej wymieniane jako negatywne skutki długotrwałego utrzymywania ciała w nieprawidłowej pozycji, które przecież w naturalny sposób przystosowane jest do przebywania w ruchu. Pracujący na co dzień przy komputerze czują się skazani na realizowanie obowiązków zawodowych w fotelu, za blatem biurka. Niesłusznie!

czytaj całość »
Jak wybrać biurko regulowane dla dziecka? 0
Jak wybrać biurko regulowane dla dziecka?

Podczas zakupu mebli dla najmłodszego członka rodziny musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii. W końcu wyposażenie pokoju dziecięcego musi być nie tylko praktyczne, estetyczne i wygodne, ale również ergonomiczne. Pociechy spędzają dużo czasu w pozycji siedzącej, przez wiele godzin zajmując się nauką lub zabawą, dlatego musimy dla nich wybrać odpowiednie biurka, które zapewnią im najlepsze warunki. Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na meble z regulacją wysokości dla dzieci? Zapewniamy, że tak! Powody wyjaśniamy w poniższym artykule.

czytaj całość »
Zdrowy kręgosłup - postawa gracza 0
Zdrowy kręgosłup - pozycja gracza

Designed by Freepic

Postawa gracza jest niezwykle ważna, biorąc pod uwagę ilość czasu spędzanego przez graczy w pozycji siedzącej. Postawa gracza i generalnie temat prawidłowej pozycji przy biurku, jest popularnym tematem w społeczności. Wielu pracowników służby zdrowia, graczy i organizacji stara się uświadomić znaczenie mechaniki ciała podczas długich godzin ćwiczeń, straeming’u czy rywalizacji. Być może najważniejszą częścią siedzenia jest przerwa od siedzenia. Niezależnie od tego, jak dobrze utrzymujesz swoją postawę, siedzenie może nadal powodować problemy zdrowotne.

czytaj całość »
Zaczynamy od krzesła - Home Office 0
Zaczynamy od krzesła - Home Office

Gorączka home office zapanowała na całym świecie znienacka, zmuszając wiele firm do zmiany swojej polityki wewnętrznej, a pracowników - do zmiany stylu życia. Choć praca z domu z pewnością ma wiele zalet, istnieją również pewne niebezpieczeństwa, którym należy w porę zapobiec. Pierwsze i najważniejsze: schorzenia kręgosłupa. Jak mądrze urządzić swoje domowe biurko, mając na uwadze prawidłową postawę ciała i dobre samopoczucie?

czytaj całość »
Zdrowy kręgosłup - nie śpisz - ruszaj się 2
Nie śpisz - ruszaj się

Codzienna droga do pracy, spacery po biurze, czy wyjście z kolegami z pracy na lunch to dla wielu osób jedyna aktywność w ciągu dnia. Pandemia i wszechobecna praca zdalna odebrały w znacznym stopniu i tę aktywność ruchową. Spędzamy przy komputerze 8-10 godzin dziennie. Zostało nam tylko przemieszczanie się od biurka do toalety lub do kuchni, a po pracy hop na kanapę, by obejrzeć dobry serial.

Musimy uświadomić sobie, że prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy od tego, jak dużo się ruszamy. Dlatego, o ile nie śpimy, ruszajmy się!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl