Blog o ergonomicznych meblach

Zdrowy kręgosłup - postawa gracza 0
Zdrowy kręgosłup - pozycja gracza

Designed by Freepic

Postawa gracza jest niezwykle ważna, biorąc pod uwagę ilość czasu spędzanego przez graczy w pozycji siedzącej. Postawa gracza i generalnie temat prawidłowej pozycji przy biurku, jest popularnym tematem w społeczności. Wielu pracowników służby zdrowia, graczy i organizacji stara się uświadomić znaczenie mechaniki ciała podczas długich godzin ćwiczeń, straeming’u czy rywalizacji. Być może najważniejszą częścią siedzenia jest przerwa od siedzenia. Niezależnie od tego, jak dobrze utrzymujesz swoją postawę, siedzenie może nadal powodować problemy zdrowotne.

czytaj całość »
Zaczynamy od krzesła - Home Office 0
Zaczynamy od krzesła - Home Office

Gorączka home office zapanowała na całym świecie znienacka, zmuszając wiele firm do zmiany swojej polityki wewnętrznej, a pracowników - do zmiany stylu życia. Choć praca z domu z pewnością ma wiele zalet, istnieją również pewne niebezpieczeństwa, którym należy w porę zapobiec. Pierwsze i najważniejsze: schorzenia kręgosłupa. Jak mądrze urządzić swoje domowe biurko, mając na uwadze prawidłową postawę ciała i dobre samopoczucie?

czytaj całość »
Zdrowy kręgosłup - nie śpisz - ruszaj się 2
Nie śpisz - ruszaj się

Codzienna droga do pracy, spacery po biurze, czy wyjście z kolegami z pracy na lunch to dla wielu osób jedyna aktywność w ciągu dnia. Pandemia i wszechobecna praca zdalna odebrały w znacznym stopniu i tę aktywność ruchową. Spędzamy przy komputerze 8-10 godzin dziennie. Zostało nam tylko przemieszczanie się od biurka do toalety lub do kuchni, a po pracy hop na kanapę, by obejrzeć dobry serial.

Musimy uświadomić sobie, że prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy od tego, jak dużo się ruszamy. Dlatego, o ile nie śpimy, ruszajmy się!

czytaj całość »
Zdrowy kręgosłup - prawidłowa pozycja przy biurku 0
Zdrowy kręgosłup - prawidłowa pozycja przy biurku

Nikogo nie trzeba już przekonywać, że świadome odżywianie i regularna aktywność fizyczna to nawyki, które zdecydowanie warto wdrożyć w codzienną rutynę. Zdrowy kręgosłup to także jedna z kwestii, którą należy się jak najszybciej zająć, jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu, ogólnym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Za biurkiem spędzamy bardzo wiele godzin w ciągu dnia – ilu z nas tak naprawdę wie, jak wygląda prawidłowe ułożenie ciała w takiej pozycji?

czytaj całość »
Jak zadbać o kręgosłup dziecka? 0
Jak zadbać o kręgosłup dziecka?

Nasze pociechy większość czasu spędzają w pozycji siedzącej – zarówno w domu, jak i w szkolnej ławie. Wielość zadań domowych i dodatkowych zajęć sprawia, że rutyną jest siedzenie przy stole z otwartym zeszytem lub laptopem, a obecna rzeczywistość stawia przed nami dodatkowo takie problematyczne wyzwania jak nauka zdalna. Nawet rozrywka wiąże się zazwyczaj z garbieniem kręgosłupa przed ekranem – oglądaniem serialu czy graniem w grę komputerową. Mając na uwadze problemy i zagrożenia wynikające z przeciążenia kręgosłupa, wyposażenie pokoju w odpowiednie, ergonomiczne biurko z dopasowanym do niego krzesłem wydaje się kluczowym zadaniem rodzica, od którego zależeć może zdrowie i dobre samopoczucie młodej osoby.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl